Okrem účasti reprezentačných výberoch, kluboch, či individuálnych účastí hráčov na vrcholových európskych či svetových podujatiach softballu, sa slovenský softball prezentoval aj v ostatných štruktúrach týchto turnajov.

Tomáš Híreš – Majstrovstvá sveta v softballe mužov – Praha
Tomáš celý turnaj pracoval ako oficiálny scorekeeper podujatia ako prvý Slovák zapisoval na MS!

Martin Moravčík – Európsky pohár PREMIER Cup žien – Bollate (ITA)
Martin patrí medzi dlhoročných a uznávaných rozhodcov softballu. Aj tentoraz potvrdil svoje kvality a rozhodoval zápas o 3.mieste na tomto kvalitnom klubovom turnaji.

Branislav Sušila – ME v softballe žien U16 – Záhreb (CRO)
Braňo rovnako už dlhšie pôsobí na softbalovom ihrisku ako rozhodca. Aj on sa dokázal presadiť v plejáde rozhodcov a rozhodoval finále tohto turnaja.

Kristína Bohunická – Európsky pohár žien – Dupnitsa (BUL)
Kika ako nováčik medzi rozhodcami sa prezentovala prvýkrát na takomto vrcholovom podujatí ESF. A medzi staršími kolegami sa nestratila a zanechala dobrý dojem a rovnako ako chlapi bola vybraná, aby rozhodovala záverečný zápas o umiestnenie a to zápas o 3.miesto.

Aj toto je cesta, ktorou je možné sa dostať na zaujímavé podujatia, či turnaje. Slovenský softball je hrdý, že sa môže i takto odprezentovať na tomto poli a ukázať kvalitu. Pokúsime sa so všetkými urobiť krátke rozhovory, aby porozprávali čo-to zo zákulisia týchto turnajov a o získaných osobných skúsenostiach.

Zhrnutie pôsobenia našich výberov, či klubov na vrcholových podujatiach :
ME v softballe žien – Ostrava 2019
19.miesto – Slovensko (1.miesto Taliansko, 23 účastníkov)

ME v softballe žien U16 – Záhreb 2019
11.miesto – Slovensko (1.miesto Holandsko, 13 účastníkov)

Európsky pohár žien – PREMIER CUP – Bollate 2019
7.miesto – SK Trnava Panthers (1.miesto Bollate, 10 účastníkov)

Európsky pohár mužov SUPER CUP – Nettuno (ITA) 2019
Turnaja sa zúčastnili – reprezentant SR Marek Ostrihon v drese Spectrum Praha, keď obsadil 2.miesto v rámci rebríčka ESF (9 tímov celkovo). A náš tréner Ján „Čelo“ Čech, ktorý koučoval nórsky team Oslo Alligators, s ktorým obsadil 2.miesto v rámci rebríčka SUPER Cupu (12 tímov celkovo).