V roku 2015 Slovenská softbalová asociácia vytvorila priestor na fungovanie dvoch reprezentácii.

Tá mladšia kadetská začala prípravu pod taktovkou Dušana Borbélyho s cieľom účasti našej na ME v meste Nuoro na talianskej Sardínii. Bohužiaľ neustále sa navyšujúce náklady na účinkovanie nášho tímu spôsobili, že rozpočet reprezentácie veľmi prekročil možnosti nášho športu a výška príspevku rodičov bola už tiež vysoká. Na základe toho sme museli našu účasť bolestivo odvolať. Ale úspešne sme zabojovali na diplomatickom poli a podarilo sa nám náš team prihlásiť na Európsky superpohár junioriek do Ostravy. Keďže niektoré dievčatá z kádra sa nemohli turnaja zúčastniť, hlavný tréner siahol po posilách z junioriek. O účinkovaní nášho tímu prinesieme neskoršie správu od hlavného trénera. Nakoniec naše mladé hráčky skončili na 7.mieste bez víťazstva na turnaji. Napriek vekovému rozdielu sme zanechali sympatický dojem a náš tréner si vypočul slová chváli na svoje hráčky a svoju prácu. Zároveň však turnaj odhalil rozdiely a nedostatky, ktoré treba odstrániť, aby sme sa mohli znova postaviť rovno proti svojim súperom. Víťazom sa stal prekvapujúco Arrows Ostrava, keď vo finále porazil tento – vlastne reprezentačný výber junioriek ČR -holandský team pod vedením Andre Prinsa. Viac info nájdete :  http://competition.europeansoftball.org/2015/ostrava/standing.php

repre kadetiek na Europ.pohari junioriek v Ostrave 2015

 

 

Druhou a hlavnou našou výpravou bola reprezentácia žien, ktoré sa pripravovali na ME do holandského Rosmalenu. Trénerského kormidla sa ujal tréner majsteriek SR – Igor Baranovič. V príprave náš team celkom presvedčivo vyhral Dunajský pohár vo Viedni a tak celá softbalová komunita čakala ako sa popasujú ženy s tvrdou konkurenciou na ME. Keďže bolo zrušené pravidlo o kategorizácii ME, tak sa v Holandsku stretlo 20 tímov a hralo sa na troch ihriskách. Vďaka výhre v základnej skupine v dráme so Švajčiarskom sme sa dostali do skupiny o 13.-16.miesto. Ďalšie víťazstvo sme však nevybojovali a skončili sme na 16.mieste. O celkovom účinkovaní Vám neskoršie prinesieme správu od hlavného trénera. Viac info na : http://competition.europeansoftball.org/2015/rosmalen/standing.php

repre zien na ME v Rosmalene 2015

Ďalším reprezentantom slovenského softbalu bol rozhodca ESF – Braňo Sušila. Slovenské farby zastupoval na ME kadetiek v Nuore a skvelú prácu odviedol na ME žien v holandskom Rosmalene, kde si vyslúžil rešpekt nielen u svojich kolegov, ale aj u trénerov.

brano susila_rosmalen 2015foto:Dirk Steffen

Všetkým hráčkám, trénerom, členom realizačných tímov i Braňovi Sušilovi ďakujeme za reprezentáciu Slovenska a slovenského softbalu.

Veríme, že účasť na týchto vrcholných podujatiach Vás stimulovala do ďalšej práce tohto krásneho športu a svoje skúsenosti ukážete i na ihrisku, na tréningoch, či pri práci s mládežou!